Obrazek nagłówka

 

Wpadam tu na moment w przerwie między rozdziałami. Przygotowałem już 8 instrukcji szycia do nowej książki, więc zbliżam się do połowy zawartości. W maju zacznę razem z Wami, moi czytelnicy i obserwatorzy, wspólne projektowanie torebki idealnej do książki. Jak zapowiadałem wcześniej, będziemy to robić głównie na Instagramie, ale na Facebooku też będą się pojawiać pytania i ankiety. Już się nie mogę doczekać. A tymczasem zapraszam Was na ostatni już odcinek TOREB SZYCIA na moim kanale YouTube.

Na zakończenie przygotowaliśmy dla Was razem z maszynami Brother i Tkaninami Karoliny torbę z nubuku, którą można uszyć na trzy sposoby. Ja najbardziej lubię wersję z falami, tą ze zdjęcia. Na filmie zobaczycie drugą stronę z prostym paseczkiem na środku, a kto lubi minimalizm może stworzyć prościutką, gładką torebkę.

Uwaga! Jak zawsze były nieprzewidziane perypetie. Przygotowując się do nagrania, nie zdążyłem uszyć prototypu. Dopiero podczas kręcenia okazało się, że nubuk jest zbyt wiotkim tworzywem, aby utrzymać te metalowe uchwyty, stąd koniecznie trzeba wzmocnić go wigofilem. Szczegóły znajdziecie w e-formie, którą wyślę do wszystkich użytkowników newslettera w momencie premiery filmu. A kto się jeszcze nie zapisał może to zrobić tutaj (KLIK) w powitalnej wiadomości dostaniecie tę i pięć innych e-form do moich filmików. 

A teraz bierzmy się do roboty. Co trzeba przygotować:

  • materiał wierzchni w 3 kolorach. Wystarczy po 0,5 m z każdego odcienia, chyba że szyjesz wersję jednokolorową, wtedy przygotuj metr bieżący. Ja szyłem z NUBUKU WODOODPORNEGO, czyli obiciowej tkaniny od Tkanin Karoliny (KLIK).
  • 0,5 m wigofilu o grubości 150 (KLIK).
  • 1 m podszewki (KLIK).
  • 2 metalowe uchwyty (KLIK)
  • 2 metalowe półkola (KLIK)
  • 2 karabińczyki (KLIK)
  • akcesoria do szycia.

 

FORMA


Aby otrzymać e-formę zapisz się do newsletter’a. W powitalnej wiadomości dostaniesz wszystkie e-wykroje jakie do tej pory przygotowałem. Sprawdź, czy wiadomość nie wylądowała w spamie! E-forma uwzględnia wszystkie potrzebne ułatwienia, takie jak znaczniki, naddatki na szwy itd. Jak zapisać się do newsletter’a dowiesz się tutaj (klik).

 

SZYCIE


Szycie standardowo omawiam w filmie, zapraszam Cię na mój kanał, a potem do maszyny i niech iskry lecą spod igły!

 

 

Na koniec jak zawsze wklejam belkę z książkami, dla tych, którzy zaglądają tu pierwszy raz. Strasznie się jaram na myśl o tym, że niebawem pojawi się na niej nowa pozycja!