DIY: Tunika z perforowanej ekoskóry z luźną kieszenią

 

tunika-fb-i-thumbnail

 

Zapraszam was na kolejną pozycję z kolekcji DIY by Jan Leśniak for Juki – czyli mini kolekcji ubrań wraz z instrukcjami szycia, które stworzyłem dla firmy JUKI na wyłączność. Oznacza to, że sam instruktaż będzie dostępny tylko na ich stronie, ale oczywiście dla wszystkich i za darmo.

Tym razem prezentuję oversize’owa tunikę z luźną kieszenią i podszewką. Uszyłem ją z mięciutkiej, perforowanej i fabrycznie miętej ekoskórki. Ponieważ materiał jest w dziurki, wszyłem podszewkę w kontrastowym kolorze – na zdjęciach tego nie widać, ale podczas ruchu podszewka i materiał wierzchni przesuwają się względem siebie i kontrastowa podszewka, w kolorze magenty, jest raz bardziej a raz mniej widoczna przez dziurki, co daje efekt zmieniającego się koloru materiału wierzchniego. Forma nadaje się zarówno na dzianinę jak i tkaninę, ważne by materiał nie był zbyt sztywny: im cieńszy i miększy tym bardziej lejąco będzie się układać zarówno tunika jak i kieszeń.

INSTRUKTAŻ KONSTRUOWANIA I SZYCIA TUNIKI OVERSIZE Z KIESZENIĄ – pod tym linkiem znajdziesz instrukcję przygotowywania formy oraz opis szycia w języku angielskim.

Polska wersja strony wciąż jeszcze nie ruszyła, z ostatnich wieści jakie dostałem od Juki – to jeszcze chwilę potrwa :/. Oczywiście poinformuję was o starcie wersji PL. A póki co, kto nie zna angielskiego – patrzcie na zdjęcia, teksty wrzucajcie do translatora Google, może się udać ;P

A tak wyglądała w tunice Laura Breszka podczas oficjalnej sesji zdjęciowej :)

 

 

DIY-by-Jan-Lesniak-for-JUKI-04-small

 

Edit: Od czasu, kiedy opublikowałem ten post dużo się zmieniło, między innymi napisałem trzy książki o szyciu, być może jedna z nich Cię zainspiruje.

„O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie” – w moim pierwszym poradniku omawiam konstruowanie i szycie prostych ubrań z dzianiny.

„Jak szyć spódnice i sukienki” – w kontynuacji rozgryzamy wspólnie modelowanie i szycie ubrań z tkanin. 

„SzyjeMY torebki i akcesoria” – a w najnowszej książce na warsztat wziąłem dodatki home decor, torby i plecaki. 

Zatem do wyboru do koloru – wypróbuj temat, który Cię najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię bakcylem szycia

 NIECH ISKRY LECĄ SPOD IGŁY!