Obrazek nagłówka

 

Jakiś czas temu opowiadałem w mediach społecznościowych o tym, jak bardzo zapracowany będę w listopadzie. Nagrywałem nowe filmy, eksperymentowałem z różowym nubukiem, złotą ekoskórą i welurem przygotowując się do kilku grudniowych akcji. Dziś odpalam pierwszą z nich:

We współpracy z firmą DOUSA (klik) przygotowałem cztery filmowe tutoriale, które będą dodawane jako gratis do zakupu każdej maszyny do szycia na stronie maszynydousa.pl. Pierwszy z nich to instrukcja szycia torby ze zdjęcia. Jak się pewnie domyślacie ten post jest częścią zadania, za którego realizację dostałem wynagrodzenie. Od tej pory, jeśli treści na moim blogu powstaną w wyniku takiej współpracy, będę was o tym informować na wstępie. Doczytajcie proszę post do końca, bo przygotowałem konkurs, w którym do wygrania będzie ta różowa torba!

 

DOUSA


Z Dawidem i Jackiem Wojasiewiczami, którzy prowadzą firmę DOUSA poznałem się podczas mojego warsztatowego tournee po Polsce (klik). Zapewnili mi oni wsparcie merytoryczne i techniczne podczas warsztatów we Wrocławiu, który jest siedzibą ich marki. No i jak to zwykle bywa, kiedy spotkają się kreatywni i przedsiębiorczy ludzie, przy wieczornym piwku wpadliśmy na pomysł stworzenia czegoś razem. 

Kiedy następnego dnia Dawid pokazał mi zaplecze ich królestwa oszalałem! Tylu maszyn i akcesoriów do szycia w jednym miejscu nie widziałem nigdy. Co chwilę chwytałem kolejny gadżet i pytałem „a to do czego?”, „a tym co się robi?”. Byłem jak dzieciak w sklepie z zabawkami. Buszując w tym krawieckim raju trafiłem na przemysłowe maszyny, które notabene dziś stoją już w mojej pracowni. Dowiedziałem się masę nowych rzeczy. To mnie ostatecznie przekonało, że warto rozpocząć współpracę.

Panowie oprócz sklepu prowadzą też serwis maszyn, a co za tym idzie, znają wnętrzności każdej maszyny do szycia, jaka pojawiła się na polskim rynku (i nie tylko). Nie są związani z żadną marką na wyłączność, dlatego potrafią bezstronnie doradzić optymalny model z oferty wszystkich marek maszyn. To obudziło moje zaufanie, tym bardziej, że to co usłyszałem o znanych mi modelach, pokrywało się z moimi obserwacjami. 

Kiedy opublikowałem zdjęcie z moimi nowymi maszynami, w komentarzach posypały się komplementy pod kątem Jacka i Dawida, bo jak się okazuje, mają dużą grupę wiernych i zadowolonych klientów, do której dołączyłem. Zatem jeśli myślicie o zakupie maszyny, albo chcecie doposażyć swoją pracownię to z ręką na sercu polecam wam Dousę (klik), bo sam będę wracać do nich po kolejne sprzęty.

A teraz więcej o samych tutorialach :)

 

VIDEO TUTORIALE


 

Przygotowałem dwa zestawy: miejski i elegancki. Każdy zestaw składa się prostej torby, idealnej dla początkujących fanów szycia, oraz z ubrania dla tych, którzy szukają większych, krawieckich wyzwań. Na powyższych zdjęciach widzicie zestaw miejski, składający się z:

 • Torby uszytej z nubuku w kolorze magenty, który razem ze wszystkimi akcesoriami dostarczyły TKANINYKAROLINY.PL (klik).
 • Oversize’owej parki uszytej z cienkiej, miętej alcantary, którą obszerniej zaprezentuję w przyszłości. 

Niektórzy z was pewnie rozpoznają na zdjęciach Elkę Wasiluk prowadzącą bloga Me2u.pl (klik). Od dawna chciałem coś wspólnie z nią wykombinować, bo za każdym razem, kiedy się spotykamy, pomysły zalewają nas lawiną. O naszej współpracy napiszę osobny post, bo jest o czym pisać ;). Zdjęcia pochodzą z sesji, którą zrobiliśmy dwa tygodnie temu w Warszawie, a ich autorami są dwie fotografki:

 • Górne ujęcia i pierwsze na dole są autorstwa Renaty Kucko (klik), która na stałe współpracuje z Elką.
 • Zdjęcie w płaszczyku w kratę, zdjęcie otwierające ten post oraz zdjęcia sukienki i złotej torby są autorstwa Natalii Mrowiec (klik).
 • Stylizacją i produkcją sesji zajęła się Kama Słoninka z Pozastylem (klik).
 • Makijaż wykonała Ola Smagacz (klik).

 

 

Jeśli jesteście ciekawi płaszczyka w kratę, to zajrzyjcie jutro do Elki (klik), która opublikuje na swoim blogu więcej zdjęć swojego najnowszego dzieła.

A na poniższych zobaczycie zdjęciach zapowiedzi zestawu eleganckiego, czyli:

 • Ołówkowej sukienki z szalowym kapturem, zaszewkami i rozporkiem, uszytej z dzianiny welurowej.
 • Prostej torby uszytej ze złotej ekoskóry.

Więcej zdjęć opublikuję w mediach społecznościowych już niebawem. Mam nadzieję, że to co zobaczyliście i przeczytaliście, jest dla was wystarczającą zachętą do tego, aby kolejne maszynowe zakupy zrealizować na stronie maszynydousa.pl.

 

 

KONKURS


No i oczywiście mamy konkurs. Do wygrania jest różowa torba, którą uszyłem podczas nagrywania tutorialu. Oto co trzeba zrobić:

 1. Udostępnij w social mediach (FB lub IG) zdjęcie różowej torebki – możesz je pobrać z bloga, z mojego fanpage’a na Facebooku lub z mojego Instagrama.
 2. W opisie zdjęcia napisz jaka jest najbardziej nietypowa rzecz jaką można znaleźć w twojej torebce.
 3. Oznacz w poście mnie, maszynydousa.pl i Elkę me2u.pl. Linki do oznaczeń znajdziesz poniżej. Jeśli udostępniasz zdjęcie na FB oznacz fanpag’e, a jeśli udostępniasz zdjęcie na instagramie oznacz nasze profile IG.

Posiadaczkę najbardziej zaskakującej / najciekawszej / najśmieszniejszej rzeczy w torebce nagrodzimy alternatywnym opakowaniem na tę rzecz w kolorze magenty ;). Konkurs trwa do 14 grudnia. Zwycięzcę ogłoszę 15 grudnia w poście na moim FB i IG, aby torebka zdążyła dotrzeć pod choinkę.

Linki do oznaczenia:

 

To ja wracam do prac nad kolejnym, tym razem niezależnym projektem, który opublikuję już za tydzień. W międzyczasie pojawi się też świąteczny POWRÓT DO MĘSKIEGO SZYCIA. No jednym słowem – będzie się działo! Na koniec jak zawsze tym, którzy zaglądają tu pierwszy raz, polecam moje książki „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie” (klik) ,„Jak szyć spódnice i sukienki” (klik) oraz „SzyjeMY torebki i akcesoria” (klik) jako źródło wiedzy, inspiracji i dobrej zabawy.

Do zobaczenia wkrótce!