Obrazek nagłówka

 

 

Nareszcie!!! Na stronie Juki pojawiły się tutoriale w wersji polskiej :) Zatem zapraszam was na wakacyjną, lekką spódnicę maxi na bazie półkola – niby super prosta rzecz, jednak ostatnia faza – czyli wyrównywanie spódnicy po naciągnięciu się skosów, to na prawdę duże wyzwanie. Spódnica z półkola układa się dużo lepiej, niż spódnica maxi na bazie prostokąta (LINK), dlatego zachęcam was do tej wersji pomimo, że trzeba zużyć duuużo więcej materiału.

LINK DO INSTRUKCJI SZYCIA SPÓDNICY.

A dla tych z was, którzy nie wiedzą o co chodzi: jakiś czas temu zaprojektowałem i uszyłem małą kolekcyjkę ubrań dla marki JUKI, a do każdego z nich przygotowałem instrukcję szycia. Klikając w poniższe zdjęcie zobaczycie wszystkie pozycje z kolekcji, tutoriale stopniowo pojawiają się na stronie marki Juki. Do tej pory były dostępne tylko w języku angielskim, ale właśnie ruszyła polska wersja strony! Tutoriale są za darmo i dla wszystkich, tak więc zaglądajcie i udanego szycia!!

Dziś króciutko, wracam do pracy nad moim tajemniczym projektem ;P

 

DIY-by-Jan-Lesniak-for-JUKI-model

 

 

Magda 24 kwietnia 2017 o 12:08

Łaaaaaa! Piękna! Cudny blog tak w ogóle. Będzie chyba moim ulubionym szyciowym ;-) Obserwuję i czekam na więcej!


Magda 24 kwietnia 2017 o 12:13

Mam pytanie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem. Możesz mi podpowiedzieć jaka dzianina sprawdzi się najlepiej przy tej spódnicy? Może podrzucisz link jakiś, żebym wiedziała jaki materiał się nada, żeby ta spódnica była taka lekka jak u Ciebie :-)


    janlesniak 24 kwietnia 2017 o 15:46

    Cześć Magda! Ważne żeby dzianina była lekka ale nie zbyt elastyczna, ja szyłem z mieszanki wiskozy z poliestrem 50/50 (bez elastanu!!) o dosyć niskiej gramaturze (coś w okolicach 120). Takiej dzianiny nie kupuj przez internet to trzeba wybrać na żywo. Ta z której szyłem była z Fashion Colors, ale wiem, że już się skończyła, bo robiłem kilka powtórek. Jeżeli rzeczywiście dopiero zaczynasz to polecałbym ci najpierw coś innego, chwile poćwicz szycie dzianin na jersey’u bawełnianym i dopiero wtedy podchodź do wiskozy – jest trudniejsza do szycia przez swoją delikatność. No i użyj cienkich igieł kulkowych – bo w takich zwiewnych mgiełkach od zwykłej lubią się robić dziurki. Powodzenia!


Magda 24 kwietnia 2017 o 15:48

Dzięki!!!