Obrazek nagłówka

 

 

Otrząsnęliście się już po wakacjach? Moje były długaśne, więc dużo tego otrząsania było potrzebne. Powolutku wracam na wysokie obroty, choć obiecałem sobie, że nie wejdę na te najwyższe i z tego powodu filmiki publikuję tylko raz w miesiącu. Torba, którą dzisiaj pokażę, powstała tak naprawdę jeszcze w kwietniu i kiedy piszę tego posta, za oknem jest dopiero początkująca wiosna. Uznałem jednak, że kolorystyka i kształt bardziej nadają się na początek jesieni w mieście, niż na majówkowe wypady na wieś. Pierwotnie miała to być śniadaniówka z Kraftpap, ale kiedy buszowałem u Tkanin Karoliny, między belkami i zwojami taśm, wpadł mi w ręce ten folkowy wzór i końcówka szarego paska. Tłoczona ekoskóra okazała się być wyśmienitym tłem dla tego zestawu no i nadała solidnego „mięsa” całemu projektowi. Zajrzyjcie do Tkanin Karoliny, bo mają do wyboru również inne wzory taśm no i oczywiście kilka odcieni tłoczonej ekoskóry.

Aby uszyć taką torebkę przygotuj:

 

FORMA


E-formę, z zaznaczonymi naddatkami i znacznikami ułatwiającymi szycie, wyślę w newsletterz’e za tydzień –  15 października 2018. Ogłoszę w nim również zwycięzcę konkursu z poprzedniego filmu, o tym jak szyć torbę diament (KLIK). Kto jeszcze się nie zapisał, ten niech gna i się rejestruje. Więcej o tym, dlaczego warto, i jak się zapisać do newsletter’a przeczytasz tutaj: KLIK. Jeżeli natomiast wolisz sama/sam skonstruować formę, to poniżej podaję wymiary wykroju. 

 

 

Na powyższej grafice nie uwzględniałem naddatków na szwy. Dodaj 1 cm dookoła każdego elementu. 

  1. Przód i tył torby są takie same, różnią się tylko wysokością do jakiej należy przyszyć pasek – wytnij dwa takie elementy. Wymiar A – czyli wysokość do jakiej należy doszyć pasek z przodu, zależy od materiału i rozmiaru zapięcia (szczegóły na filmiku poniżej).
  2. Dno torby – wytnij tylko 1 raz.
  3. Podszewka – jeżeli masz więcej niż 0,5 m podszewki, możesz połączyć ze sobą wszystkie elementy jak na grafice. 

 

SZYCIE


Ha! Forma jest wyjątkowo prosta, szycie też nie jest skomplikowane, jedynym wyzwaniem będzie sztywność i lepkość ekoskóry, ale tu pomoże ci stopka z górnym transportem. Zatem zapraszam na filmik i życzę powodzenia przy maszynie!

 

 

A jeżeli szukasz więcej inspiracji, lub chcesz rozpocząć przygodę z ubraniami, to koniecznie zajrzyj do moich książek: „O szyciu, prosto kreatywnie i modnie” – podstawy szycia ubrań z dzianiny, oraz „Jak szyć spódnice i sukienki” – instrukcje szycia ubrań z tkaniny.

 

Komentarze: (1)

Szyciownik 6 października 2018 o 19:58

Cześć,
Aż nie mogę uwierzyć! Dokładnie z tego samego materiału uczyłam swoją torebkę. Moim zdaniem jest rewelacyjny, bo jest dużo sztywniejszy niż washpapa i w ogóle się nie mnie.

Super, że dzielisz się takimi projektami z innymi :)
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz