Obrazek nagłówka

 

 

Przyszła pora na zmiany! To jest ostatni odcinek MĘSKIEGO SZYCIA. Przygotowaliśmy z Kamilem, Karolą i maszynami Brother 8 instrukcji kroju i szycia. Teraz będziemy obserwować jak ich życie się potoczy. Jeśli zainteresowanie będzie rosnąć nie wykluczone, że do męskiego szycia powrócimy. Jednak na okres wakacji do naszego zespołu dołączają Tkaniny Karoliny i przerzucamy się na TOREB SZYCIE. Ten tutorial jest przejściowym odcinkiem, który łączy w sobie te dwa cykle. 

Nie będę się rozpisywać, ponieważ ledwie zipię po ostatnich 5 miesiącach, które były wyjątkowo pracowite:

  • przeprowadziłem się do nowej pracowni,
  • nagraliśmy 14 filmów (które będziemy wam prezentować aż do zimy),
  • objechałem Polskę z warsztatami (LINK do relacji z Tournee),
  • uszyłem kilka kiecek dla klientek indywidualnych,
  • wziąłem udział w stresującym castingu (kiedyś o tym napiszę),
  • i napisałem parę tekstów.

Jak zwykle trochę zaniedbałem odpoczynek, skutkiem czego zabrakło mi sił na pisanie trzeciej książki. Ona na pewno powstanie, ale przenoszę ją na 2019. Chcę ją dopracować i napisać w zdrowym tempie. A tymczasem zapraszam was do maszyn i świata akcesoriów. 

Dziś szyjemy torbę podróżną z prawdziwego zdarzenia, z zamkiem, podszewką, taśmami, metalami i wypustką. Poziom hard, ale sami powiedzcie czyż nie warto? Wśród moich znajomych mam już kilka zamówień :) Ach i przy okazji: PAMIĘTAJCIE O PRAWACH AUTORSKICH (klik), jako że jest to mój autorski projekt. Na podstawie moich instrukcji możecie szyć dla siebie, znajomych i znajomych znajomych, ale nie wprowadzajcie moich projektów do handlu! 

Wstępy i ostrzeżenia odbębnione zatem do dzieła!

 

Przygotuj:

 

FORMA


Tak jak obiecałem – w najnowszym newsletterze, który wyślę do was 18 czerwca 2018 znajdziecie e-formę na ten worek. E-forma uwzględnia wszystkie potrzebne ułatwienia, takie jak znaczniki, naddatki na szwy itd. Jak zapisać się do newsletter’a dowiesz się tutaj (klik). Jeżeli jednak wolisz skonstruować formę samodzielnie, lub trafiłeś tu już po wysyłce, to poniżej przedstawiam schemat.

 

 

Na powyższej grafice podane są wymiary worka bez uwzględnienia naddatków na szwy. Odcinki A i A oraz B i B to informacja o tym, że taśmy należy umieścić na środku elementów. Zwróć uwagę, żeby w klapie z zamkiem wyciąć z formy fragment o szerokości 1 cm, jest to miejsce na zamek. Koniecznie zrób znaczniki na klapie, ułatwi ci to wszywanie zamka i podszewki – szczegóły znajdziesz na filmie. Wymiar dna to promień koła. 

A na poniższej grafice przedstawiam wszystkie elementy, które należy wykroić z trzech materiałów:

  • Jasno szary to dżins pikowany;
  • Średnio-szary to gładki dżins;
  • A najciemniejsze są elementy z podszewki.

Do elementów z poniższego obrazka należy dodać 1 cm naddatku na szwy dookoła. Zwróć uwagę, że w podszewce większość elementów łączymy w jeden – nie ma sensu wykonywać szwów, skoro można wyciąć jeden element. 

 

 

 

SZYCIE


Po skrojeniu wszystkich elementów zapraszam was do maszyn :)

 

 

No i Jak? Worki uszyte? Ja z moim ruszam na kilkumiesięczny urlop, który zupełnie nie wiem jak się potoczy. Trzymajcie kciuki za mój dobry reset i pomysły na to, co dalej. Wsiadam w starego gruchota kupionego od kolegi i ruszam przed siebie. Ahoj przygodo! :)

 

A jeśli macie ochotę na więcej inspiracji to wiadomo gdzie je znajdziecie ;P – w moich książkach!

 

Komentarze: 6

Kamila 11 czerwca 2018 o 07:00

Mam nadzieję że ostatni męski przed wakacjami tylko. Choc na akcesoria też bardzo się cieszę
Worek mnie jeszcze chyba przerasta, ale kto nie próbuje…

Odpowiedz

Pududeer 12 czerwca 2018 o 07:46

Rewelka!! Tego mi było trzeba! Konkretnego wyjaśnienia na filmiku. Dziękuję!!!! Pozdrawiam z nad morza!

Odpowiedz

KaHa Gie 19 czerwca 2018 o 11:33

Oj, Panie Janie – wióry lecą spod igły! Walczę, warczę, pot się leje. Krew przyspiesza, jeans się grzeje. Ale torba będzie jak marzenie :D POZDRO

Odpowiedz