Obrazek nagłówka

 

 

Przyszła pora na zmiany! To jest ostatni odcinek MĘSKIEGO SZYCIA przed wakacjami. Przygotowaliśmy z Kamilem, Karolą i maszynami Brother 8 instrukcji kroju i szycia. Teraz będziemy obserwować jak ich życie się potoczy. Jeśli zainteresowanie będzie rosnąć nie wykluczone, że do męskiego szycia powrócimy. Jednak na okres wakacji do naszego zespołu dołączają Tkaniny Karoliny i przerzucamy się na TOREB SZYCIE. Ten tutorial jest przejściowym odcinkiem, który łączy w sobie te dwa cykle. 

Nie będę się rozpisywać, ponieważ ledwie zipię po ostatnich 5 miesiącach, które były wyjątkowo pracowite:

 • przeprowadziłem się do nowej pracowni,
 • nagraliśmy 14 filmów (które będziemy wam prezentować aż do zimy),
 • objechałem Polskę z warsztatami (LINK do relacji z Tournee),
 • uszyłem kilka kiecek dla klientek indywidualnych,
 • wziąłem udział w stresującym castingu (kiedyś o tym napiszę),
 • i napisałem parę tekstów.

Jak zwykle trochę zaniedbałem odpoczynek, skutkiem czego zabrakło mi sił na pisanie trzeciej książki. Ona na pewno powstanie, ale przenoszę ją na 2019. Chcę ją dopracować i napisać w zdrowym tempie. A tymczasem zapraszam was do maszyn i świata akcesoriów. 

Dziś szyjemy torbę podróżną z prawdziwego zdarzenia, z zamkiem, podszewką, taśmami, metalami i wypustką. Poziom hard, ale sami powiedzcie czyż nie warto? Wśród moich znajomych mam już kilka zamówień :) Ach i przy okazji: PAMIĘTAJCIE O PRAWACH AUTORSKICH (klik), jako że jest to mój autorski projekt. Na podstawie moich instrukcji możecie szyć dla siebie, znajomych i znajomych znajomych, ale nie wprowadzajcie moich projektów do handlu! 

Wstępy i ostrzeżenia odbębnione zatem do dzieła!

 

Przygotuj:

 

FORMA


Aby otrzymać e-formę zapisz się do newsletter’a. W powitalnej wiadomości dostaniesz wszystkie e-wykroje jakie do tej pory przygotowałem. Sprawdź, czy wiadomość nie wylądowała w spamie! E-forma uwzględnia wszystkie potrzebne ułatwienia, takie jak znaczniki, naddatki na szwy itd. Jak zapisać się do newsletter’a dowiesz się tutaj (klik).

 

SZYCIE


Po skrojeniu wszystkich elementów zapraszam was do maszyn :)

 

 

No i Jak? Worki uszyte? Ja z moim ruszam na kilkumiesięczny urlop, który zupełnie nie wiem jak się potoczy. Trzymajcie kciuki za mój dobry reset i pomysły na to, co dalej. Wsiadam w starego gruchota kupionego od kolegi i ruszam przed siebie. Ahoj przygodo! :)

 

A jeśli macie ochotę na więcej inspiracji to wiadomo gdzie je znajdziecie ;P – w moich książkach!

 

Kamila 11 czerwca 2018 o 07:00

Mam nadzieję że ostatni męski przed wakacjami tylko. Choc na akcesoria też bardzo się cieszę
Worek mnie jeszcze chyba przerasta, ale kto nie próbuje…


Pududeer 12 czerwca 2018 o 07:46

Rewelka!! Tego mi było trzeba! Konkretnego wyjaśnienia na filmiku. Dziękuję!!!! Pozdrawiam z nad morza!


  janlesniak 12 czerwca 2018 o 10:56

  Pozdrowionka z Mazowsza i udanego szycia!


KaHa Gie 19 czerwca 2018 o 11:33

Oj, Panie Janie – wióry lecą spod igły! Walczę, warczę, pot się leje. Krew przyspiesza, jeans się grzeje. Ale torba będzie jak marzenie :D POZDRO


  janlesniak 19 czerwca 2018 o 20:51

  i taka ma być ;P Trzymam kciuki!!!


KahaGie 26 czerwca 2018 o 23:50

UDAŁO SIĘ!!! Worek uszyty Było kilka przeszkód bo coś pokićkałam z wykrojem. Musiałam sztukować w paru miejscach ale wór za to nie do podrobienia W rzeczywistości jest większy niż na filmiku także doskonale się sprawdzi na 2-3dniowe wypady. Warto było siedzieć po nocach Wypoczywaj Janku. Pozdrawiam


  janlesniak 27 czerwca 2018 o 09:17

  Juhu! Brawo Kaśka! A większy – bo ja na żywo też jestem większy niż w filmikach, haha. Udanych wypadów!!!


Marzena 9 lipca 2018 o 14:06

JANKU.. Pytanie. Czy materiał wierzchni nadaje się do zrobienia zrobienia haftu atłasowego? Czy lepiej zrobić na innym materiale i naszyc/nakleic?