Obrazek nagłówka

 

 

Ja tą torbę po prostu uwielbiam! Nie tylko ze względu na formę (choć jestem z niej bardzo dumny) ale przede wszystkim ze względu na welur tapicerski. Dotykaliście już go? Nie? To koniecznie zamówcie sobie od Tkanin Karoliny i pomiziajcie go trochę – gwarantuje, że będziecie chcieli uszyć z niego przynajmniej kilka rzeczy. Jest fantastyczny w dotyku (milusi), pięknie siada na nim światło, a dzięki sztywności dobrze trzyma formę szytej rzeczy – wymarzone tworzywo do akcesoriów. A ten wzór w żurawie jest moim zdaniem idealny na przełom lata i jesieni – choć przyznam szczerze, że rozważałem zebrę – byłoby high fashion ;P

Torba nie dość, że wielka i przestrzenna dzięki zaszewkom, to jeszcze z zamkiem wszytym do podszewki – staram się, żeby w każdej instrukcji było coś nowego i przydatnego dla uczących się szycia. Cały dzień szukałem tej właściwej formy kreśląc i sklejając papier, ale warto było – jestem bardzo, bardzo zadowolony z efektu. Mam nadzieję, że wam też się spodoba. Bierzmy się za szycie. 

Ach i mały PS – pamiętajcie o PRAWACH AUTORSKICH (LINK) jak zawsze: Jeżeli szyjecie dla siebie lub znajomych – to super, po to jest ten blog, ale nie wyrażam zgody na wykorzystywanie mojego projektu w celach handlowych

 

 

Przygotuj:

FORMA


W najnowszym newsletterz’e, który wyślę 9 września, dostaniesz e-formę z zaznaczonymi naddatkami na szwy. Moim zdaniem w wypadku tej torby wydruk i sklejenie e-formy to dużo prostsza opcja niż konstruowanie od zera. Jeżeli jednak wolisz zrobić to samodzielnie, to na poniższej grafice znajdziesz instrukcje. A jeśli jeszcze nie zapisałaś/łeś się do newsletter’a, to w poprzednim poście (KLIK) przeczytasz dlaczego warto i jak to zrobić – oprócz e-form wysyłam w nim informacje o warsztatach oraz grafiki nadruków. 

 

 

Na powyższej grafice naddatki na szwy nie są uwzględnione. 

 1. Zacznij od narysowania podstawy. Zielony trójkąt na dole, przerysuj na osobny kawałek papieru i dodaj lustrzane odbicie, aby otrzymać formę zaszewki – błękitny trójkąt.
 2. Zaokrąglij kanty przy uchwycie. Odetnij zielony trójkąt. Ulokuj błękitną zaszewkę zgodnie z grafiką i wyrównaj dolną krawędź torby (zielona przerywana linia). Wytnij zaszewkę.
 3. Gotowa forma na połowę torby. Wycinaj ją ze złożonego na pół materiału lub dodaj lustrzane odbicie wzdłuż pionowej prostej krawędzi (tej po lewej stronie).
 4. Aby przygotować formę na podszewkę, rozetnij formę torby 5 cm od górnej krawędzi. Przygotuj pasek do wszycia zamka 30 cm x 5 cm, potrzebne będą 4 takie elementy.

 

SZYCIE


Ile elementów wyciąć z każdego materiału pokazuję na filmie, no i oczywiście omawiam cały proces szycia. Mam nadzieję, że kilka diamentów powstanie :) POWODZENIA!

 

 

A na koniec powtórzę jak mantrę: Więcej inspiracji znajdziesz w moich książkach „O szyciu …” i „Jak szyć…”. Koniec gadania, zapraszam do DZIAŁANIA!

Komentarze: 2

Andżela 10 września 2018 o 08:35

Hej Janku :)
tobołek już prawie powstał,no są wszystkie materiały,a to już cuś. Każdy kolejny pomysł lepszy od poprzedniego. Jak zobaczyłam tą „pikną, jesienno-miejską-folkową torebunię :) ” to stwierdziłam,że mam taki sam pasek więc musi powstać reszta więc chyba PRZEZNACZENIE
no i to zapięcie- extra

Odpowiedz

  janlesniak 10 września 2018 o 09:29

  O, czyli newsletter dotarł :) Wspaniale – ciesze się bardzo! A z paskiem to pewnikiem czekał u ciebie na tę właśnie torebkę ;P
  Udanego szyci tobołka, no i potem folkowej torebuni – wjedzie chyba w pażdzierniku :)

  Odpowiedz