Obrazek nagłówka

 

.


PRACOWNIA JAN LEŚNIAK


Pod tym szyldem zebrałem wszystko czym się zajmuję: projektowanie ubrań, kursy szycia i bloga z tutorialami DIY. Chcę Cię zachęcić do zabawy i eksperymentowania z maszyną do szycia, materiałami, farbami i wszystkim co może się przydać podczas tworzenia własnych ubrań. Z zawodu jestem projektantem i uwielbiam szyć, ponieważ proces tworzenia czegoś własnymi rękoma jest niesamowicie ekscytujący i przyjemny, a satysfakcja jest nie do opisania. Chcę się tym podzielić, a swoją wiedzą i pomysłami zainspirować do działania i pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Bloga tworzę z myślą o wszystkich, których choć troszkę pociąga rękodzieło, szycie i projektowanie. Niezależnie od tego na jakim etapie swojej przygody jesteś zapraszam!

Jako projektant jestem profesjonalistą, ale do szycia podchodzę na luzie,  i ty też nie zapominaj, że robisz to dla przyjemności. Jak ktoś, kiedyś pięknie powiedział „rękodzieło charakteryzuje drżenie ludzkiej ręki”, więc u mnie jest zakaz przejmowania się krzywymi szwami! Będę pokazywać zasady, ale będę je też czasem łamać, bo najważniejsze to pobudzić wyobraźnię, działać twórczo i czerpać z tego radość. Jednym słowem BAW SIĘ DOBRZE! A oto co masz do wyboru w zakładce TUTORIALE:

  • ZACZYNASZ SZYĆ – najprostsze tutoriale z bloga oraz informacje dla osób początkujących.
  • JUŻ SZYJESZ – trudniejsze tutoriale dla osób, które już coś w swoim życiu uszyły.
  • DODATKI DO KSIĄŻKI  – zestaw tutoriali uzupełniających stylizacje z mojej książki „O szyciu”
  • DAMSKIE – instrukcje szycia ubrań dla kobiet.
  • MĘSKIE – instrukcje szycia ubrań dla mężczyzn.
  • DZIECIĘCE – instrukcje szycia ubrań dla dzieci.
  • AKCESORIA – instrukcje szycia dodatków: toreb, plecaków, czapek, szalików i innych.
  • FORMY – podstawowe sposoby tworzenia form i konstrukcji.
  • EFEKTY SPECJALNE – wszelkie sposoby wzbogacania swoich dzieł: farbowanie, nadruki, hafty, aplikacje, i inne.

 

 


AUTOR


Janek-z

Jestem projektantem ubioru. Staram się zarażać innych pasją do tworzenia własnych ubrań, prowadząc Kursy Kroju, Szycia i Projektowania, pisząc tego bloga oraz w mojej debiutanckiej książce „O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie”. Wszystko po to, aby zachęcić Polaków do rękodzieła i eksperymentowania z własnym stylem jako alternatywy dla powtarzalnej mody masowej. Bardzo cenię rzemiosło, fascynują mnie konstrukcja i szycie, bo to dzięki nim mogę realizować swoje pomysły. Dzieląc się wiedzą chcę nauczyć Polskę szyć, aby na ulicach pojawiało się coraz więcej ubrań projektowanych przez artystów i pasjonatów.

Swoje 15 letnie doświadczenie zdobyłem współpracując z markami Reserved, House i Big Star, tworząc niezależnie autorskie kolekcje, oraz wykładając modę z perspektywy biznesu, w Krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z mody masowej zrezygnowałem kilka lat temu na rzecz pasji i pracy pod własnym nazwiskiem.

 

 


WSPÓŁPRACUJĘ Z:


 

11brother

 

ultramaszyna-belka

 

11dawanda

 

11kamila

 

11karola

 

11outlet

 

11juki

.

11wytwornia