Obrazek nagłówka

.

Ruszam z nowym cyklem wideo-instrukcji szycia – w tym roku na moim kanale YouTube (klik) postanowiłem zająć się głównie (ale nie wyłącznie) recyklingowym szyciem.

Po konsultacjach w mediach społecznościowych, zdecydowałem się zatytułować ten cykl „Szycie po szyciu”, ponieważ moja wymarzona nazwa (Drugie szycie) jest już zajęta. Nic dziwnego, jest świetna a temat przerabiania ubrań jest popularny już od dawna. Ja dołączam do tego nurtu, ponieważ najnormalniej w świecie, kręci mnie wyzwanie, jakim jest dla projektanta stworzenie czegoś nowego z gotowego wyrobu tekstylnego. No a przy okazji zużywam stare ubrania, a to zawsze jest działanie na plus.

.

.

W pierwszym odcinku szyjemy poduchy na taras ze starych jeansów. Chciałem zacząć czymś „psim”, ze względu na Roya, którego niedawno przygarnąłem ze schroniska. Jednak tuż przed nagraniem instrukcji DDTVN zaprosiło mnie do udziału w programie i podczas szybkiej burzy mózgów wymyśliłem te poduchy. A że w śniadaniówce jest mało czasu na prezentację procesu szycia, toteż postanowiłem nagrać rozbudowany filmik, dla tych, którzy rzeczywiście postanowią takie poduchy zrobić. Choć na wizji poszło na tyle dobrze, że zaprosili mnie znów i za tydzień szyjemy w DDTVN hamak – dam znać na IG i FB o dacie i godzinie, kiedy je potwierdzą. A tymczasem zapraszam was na poduchy:

.

.

To z pewnością nie ostatnia rzecz, którą uszyję ze spodni dżinsowych, ale w planach mam też projekty z koszul, kurtki i innych ciuchów. Zatem nie wyrzucajcie starych ubrań – przeróbcie je razem ze mną!

Dajcie znać co myślicie o tym cyklu i o poduchach? Będziecie oglądać? A co ważniejsze – czy będziemy razem szyć?

Pierwszy odcinek jest o prostych akcesoriach dla początkujących. Drugi, dla równowagi, będzie o czymś zdecydowanie bardziej wymagającym i będzie to ubranie … męskie ;) także doświadczeni szyciowcy i fani męskiego szycia – pamiętam o was.

.

A jeśli szukacie ciekawej rozrywki na okres izolacji, to zachęcam was do zajrzenia do moich książek o szyciu:

O szyciu prosto, kreatywnie i modnie (klik) to poradnik dla początkujących. Omawiam w nim projektowanie i szycie damskich ubrań z dzianiny.

Jak szyć spódnice i sukienki (klik) to książka o modelowaniu i szyciu damskich ubrań z tkanin. Pozycja dobra dla osób, które już miały kontakt z maszyną.

SzyjeMY torebki i akcesoria (klik) to moje najnowsze dzieło o szyciu akcesoriów home decor i torebek – idealna pomoc na początek przygody z szyciem.

Agnieszka 5 maja 2020 o 18:19

Ale fajnie! Też uwielbiam recykling, a zużytych dżinsów mam z 10 par, bo „do czegoś się jeszcze przydadzą”. Na razie zrobiłam parę siatek na zakupy. Jestem bardzo ciekawa, jakie pomysły Ty podsuniesz.