Ojej, Leśniak w trendach (?!?)

„Ojej” – wymknęło się dziś z moich ust, kiedy nasz firmowy trend research’er zawołał mnie żeby pokazać mi pewne zdjęcie, które znalazł na jednym z największych portali zajmujących się prognozowaniem trendów w modzie. „Popatrz, ty to już masz w kolekcji a oni dopiero na zimę to proponują… „

 

 

Oczywiście to nie jest to samo (całe szczęście), ale jak widać, inni projektanci myślą podobnie do mnie, a w dodatku ludzie zajmujący się badaniem nadchodzących trendów sugerują, iż ten styl będzie wkrótce na topie!! Wspaniale, bo od Leśniaka można to mieć już DZIŚ :) !! (Zainteresowanych zapraszam do krakowskiej KREAtury, dodatkowo niebawem będzie można kupić moje ubrania również na Facebook’u: https://www.facebook.com/pages/Jan-Lesniak-Fashion-Design/188404771233294 )

Zawsze określałem siebie jako projektanta, który nie zawraca sobie głowy trendami. Oczywiście, ze względu na to, iż pracuję w tym biznesie od ponad ośmiu lat, siłą rzeczy to co projektuje jest aktualne i pasuje do obecnego kontekstu stylistycznego. Jako Jan Leśniak Fashion Design staram się jednak wypracować indywidualny, rozpoznawalny styl, a bycie „w trendach”  nie jest dla mnie jednym z jego wyznaczników. Mimo wszystko nie oparłem się pokusie sprawdzenia na ile Flirtatious Ferocity współgra z obecnymi tendencjami. Ha, no i cóż mogę powiedzieć, nosząc ciuchy Leśniaka, możecie moje Panie być pewne,  iż oprócz ultra kobiecego stylu, który podkreśli w was piękno, będziecie również „na czasie”. To co zobaczycie poniżej potraktujcie – jak ja –  z przymrużeniem oka. Chciałem się z wami podzielić frajdą, jaką sprawiło mi odkrycie podobnych sposobów myślenia u innych twórców (ekhm, ekhm, zwróćcie uwagę na to, że w większości przypadków Leśniak był pierwszy … :))

 

Dior proponuje (również dopiero na zimę) zwiewne szyfonowe sukienki, między innymi w siwym kolorze – Leśniak proponuje to już na lato.

 

Płaszczyk w linii A przewiązany paskiem w talii? U Leśniaka już wiosną możesz nosić to co klientki Elie Saab i Cacharel będą mogły włożyć na siebie dopiero jesienią ;)

 

miękka, dzianinowa sukienka z wełny z angorą w dostojnym kolorze indygo – idealna na wiosenne chłodniejsze dni

 

damski garnitur w białym kolorze – wiosenna propozycja Altuzarra oraz zmiowa wersja Barbary Bui – nie musisz lecieć po nie do Nowego Yorku, Leśniak proponuje ekstrawagancką letnią wersję garnituru z szortami dla odważnych i kokieteryjnych kobiet.

 

a jeśli marzy ci się zwiewna biała koszulo-sukienka, na plaże lub przechadzkę po Monte-Carlo, Marilyn od Leśniaka jest idealna!

 

Zdjęcia kolekcji „Flirtatious Ferocity – Jan Leśniak” foto Joanna Czaczkowska i Basia Pawlik. Pozostałe zdjęcia pochodzą z portalu WGSN, wszystkie prawa zastrzeżone.