DIY: Prosta spódniczka mini drapowana w talii i szalik na wiosnę

 

DIY-Jan-Lesniak-for-Juki-spodniczka-zn

 

Dziś kolejna wersja „najprostszej spódnicy świata” tym razem dla dorosłych. Coś, z czym poradzi sobie absolutnie każdy! Spódniczka jest uszyta z koszulowej popeliny – to kluczowe, aby użyć na prawdę lekkiego, a jednocześnie w miarę sztywnego materiału, który zachowuje się choć troszkę podobnie do cienkiego papieru. Tylko wtedy, tak ładnie utrzyma się kształt linii A, a marszczenie w talii będzie miało znośną grubość.

Szalik, to tak naprawdę długi i wąski komin owijany wokół szyi, oczywiście jego wymiary możecie modyfikować – wszystko jest opisane w tutorialu. Szalik uszyłem z połączenia dzianiny i tej samej tkaniny, której użyłem na spódniczkę, można użyć tkaniny ponieważ szal jest luźny.

Zatem zapraszam na drugi tutorial z cyklu DIY by Jan Leśniak for JUKI. Jest to drugie ubranie z cyklu instruckji, które stworzyłem dla firmy JUKI na wyłączność. Oznacza to, że sam instruktaż będzie dostępny tylko na ich stronie, ale oczywiście dla wszystkich i za darmo. Wszystko zobaczycie pod tym linkiem: INSTRUKTAŻ SZYCIA SPÓDNICZKI I SZALIKA, obecnie dostępne są tylko angielskie wersje tutoriali, ale niebawem cała strona zostanie udostępniona również w języku polskim. O nowych tutorialach i o starcie polskiej wersji będę informował na blogu i na fan page’u Facebbok’owym.

Udanego szycia!!!

Edit: Od czasu, kiedy opublikowałem ten post dużo się zmieniło, między innymi napisałem trzy książki o szyciu, być może jedna z nich Cię zainspiruje.

„O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie” – w moim pierwszym poradniku omawiam konstruowanie i szycie prostych ubrań z dzianiny.

„Jak szyć spódnice i sukienki” – w kontynuacji rozgryzamy wspólnie modelowanie i szycie ubrań z tkanin. 

„SzyjeMY torebki i akcesoria” – a w najnowszej książce na warsztat wziąłem dodatki home decor, torby i plecaki. 

Zatem do wyboru do koloru – wypróbuj temat, który Cię najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię bakcylem szycia

 NIECH ISKRY LECĄ SPOD IGŁY!