DIY: Sukienka tuba z karczkiem

DIY-by-Jan-Lesniak-for-Juki-sukienka

Dziś zapraszam was na kolejny tutorial z cyklu DIY by Jan Leśniak for Juki. Tym razem sukienka tuba, którą już znacie – najpierw pojawiła się na blogu jako „Kiecka City” w cyklu o prostych letnich sukienkach. Wtedy pokazałem jak uszyć ją za pomocą 4 szwów, bez przygotowania formy i praktycznie bez wykończeń. Kilka miesięcy później pojawiła się jej bardziej zaawansowana wersja „Jesienna sukienka z kominem”. Dziś pokazuję jak tę prostą formę można zmienić dodając karczek. W instrukcji znajdziecie też opis wykonywania doszywanych mankietów, zdecydowanie trwalszych niż wywijane. Sukienka tuba pojawi się jeszcze raz – w książce, którą skończyłem pisać, i która w listopadzie trafi do księgarni – tam, znajdziecie ją w wersji z kapturem oraz z kieszonkami wpuszczanymi w boczne szwy. To wszystko część mojego planu – miałem takie marzenie, aby pokazać jak jedną prostą formę można zmieniać modyfikując tylko drobne elementy – to takie podstawy projektowania. Planuję też post pokazujący jak za pomocą doboru różnych materiałów zmodyfikować charakter tej samej formy.

Sukienkę z dzisiejszego posta uszyłem z punto o składzie wiskoza/nylon. Do uszycia karczka użyłem koszulowej, bawełnianej popeliny z dodatkiem elastanu.

No i na blogu tak dawno nie było Justyny! Laura (na górnym zdjęciu) pozowała przepięknie, jednak mam tylko jedno ujęcie. Justyna (na dole) zatem pokazuje jak nosić to wdzianko :) Zapraszam was do maszyn! Pełną instrukcję tworzenia wykroju oraz szycia znajdziecie pod tym linkiem: INSTRUKCJA KROJU I SZYCIA SUKIENKI TUBY Z KARCZKIEM, polecam załadowanie pdf’a – w nim są o niebo lepszej jakości zdjęcia, niż te na stronie Juki.

02-SUKIENKA-Z-KARCZKIEM-JUSTYNA-F

A dla tych z was, którzy zaglądają tu pierwszy raz małe wyjaśnienie:

Kolekcja „DIY by Jan Leśniak for Juki” to cykl dziesięciu tutoriali – kolekcję oraz instrukcje szycia przygotowałem na zamówienie firmy Juki, więcej o tym przeczytacie tutaj, a klikając w poniższe zdjęcia możecie obejrzeć powiększenia w galerii. Mam nadzieję, że się wam spodoba :)

DIY-by-Jan-Lesniak-for-JUKI-calosc

Edit: Od czasu, kiedy opublikowałem ten post dużo się zmieniło, między innymi napisałem trzy książki o szyciu, być może jedna z nich Cię zainspiruje.

„O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie” – w moim pierwszym poradniku omawiam konstruowanie i szycie prostych ubrań z dzianiny.

„Jak szyć spódnice i sukienki” – w kontynuacji rozgryzamy wspólnie modelowanie i szycie ubrań z tkanin.

„SzyjeMY torebki i akcesoria” – a w najnowszej książce na warsztat wziąłem dodatki home decor, torby i plecaki.

Zatem do wyboru do koloru – wypróbuj temat, który Cię najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię bakcylem szycia

 NIECH ISKRY LECĄ SPOD IGŁY!