Torba folk z ekoskóry DIY

 

 

Otrząsnęliście się już po wakacjach? Moje były długaśne, więc dużo tego otrząsania było potrzebne. Powolutku wracam na wysokie obroty, choć obiecałem sobie, że nie wejdę na te najwyższe i z tego powodu filmiki publikuję tylko raz w miesiącu. Torba, którą dzisiaj pokażę, powstała tak naprawdę jeszcze w kwietniu i kiedy piszę tego posta, za oknem jest dopiero początkująca wiosna. Uznałem jednak, że kolorystyka i kształt bardziej nadają się na początek jesieni w mieście, niż na majówkowe wypady na wieś. Pierwotnie miała to być śniadaniówka z Kraftpap, ale kiedy buszowałem u Tkanin Karoliny, między belkami i zwojami taśm, wpadł mi w ręce ten folkowy wzór i końcówka szarego paska. Tłoczona ekoskóra okazała się być wyśmienitym tłem dla tego zestawu no i nadała solidnego „mięsa” całemu projektowi. Zajrzyjcie do Tkanin Karoliny, bo mają do wyboru również inne wzory taśm no i oczywiście kilka odcieni tłoczonej ekoskóry.

Aby uszyć taką torebkę przygotuj:

 

FORMA


Aby otrzymać e-formę zapisz się do newsletter’a. W powitalnej wiadomości dostaniesz wszystkie e-wykroje jakie do tej pory przygotowałem. Sprawdź, czy wiadomość nie wylądowała w spamie! E-forma uwzględnia wszystkie potrzebne ułatwienia, takie jak znaczniki, naddatki na szwy itd. Jak zapisać się do newsletter’a dowiesz się tutaj (klik).

 

SZYCIE


Ha! Forma jest wyjątkowo prosta, szycie też nie jest skomplikowane, jedynym wyzwaniem będzie sztywność i lepkość ekoskóry, ale tu pomoże ci stopka z górnym transportem. Zatem zapraszam na filmik i życzę powodzenia przy maszynie!

 

 

A jeżeli szukasz więcej inspiracji, lub chcesz rozpocząć przygodę z ubraniami, to koniecznie zajrzyj do moich książek: „O szyciu, prosto kreatywnie i modnie” – podstawy szycia ubrań z dzianiny, oraz „Jak szyć spódnice i sukienki” – instrukcje szycia ubrań z tkaniny. Z kolei w najnowszej SzyjeMY torbeki i akcesoria” omawiam szycie dodatków home decor oraz torebek :)