Zrobimy kolejnego bestsellera?

Co wy na to? Pomożecie?

Chodźcie na live’a ze mną w poniedziałek na Instagramie o 21.00 pogadać o nowej książce o szyciu (link udostępnię też na Facebooku). Wszystko wyjaśnię podczas transmisji, a tych którzy lubią czytać zapraszam poniżej ;)

W Polsce miano bestsellera wśród książek to kwestia umowna. Ten przydomek można dostać z różnych powodów, w różnych instytucjach. Nie ma jednego, wymiernego wskaźnika określającego, że oto od tej pory książka uniwersalnie jest bestsellerem. Każdy z moich poradników o szyciu na jakimś etapie to miano dzierżył, jednak nie przydomki a wasz ciepły odbiór są dla mnie istotne.

To dzięki waszemu zainteresowaniu i szerzeniu wieści moje książki systematycznie się sprzedają. Ostatnia z nich “SzyjeMY torebki i akcesoria” zbliża się właśnie do wyczerpania pierwszego nakładu! W związku z tym wydawnictwo zamówiło kolejną pozycję.

Uwierzycie?! Myślałem, że poprzestanę na pięknym cyklu 3 tomów a tu masz! Czwarty egzemplarz się na świat pcha. Wygląda na to, że zostanę zawodowym “pisaczem” poradników ;).

Do rzeczy.

Czy chcesz wziąć udział we współtworzeniu mojej najnowszej książki o szyciu?

Ogólną wizję już mam i jestem na etapie opracowania konspektu rozdziałów. Chcę napisać poradnik jeszcze lepszy od poprzednich i to tutaj mam do Ciebie ogromną prośbę o wsparcie. Potrzebuję informacji, opinii i wskazówek na temat Twoich krawieckich potrzeb. Oto jak możesz mi pomóc:

  1. Bierz udział w ankietach w moich mediach społecznościowych: od tygodnia publikuję na Instagram Stories oraz w relacjach na Facebooku ankiety z prostymi pytaniami. Odpowiedzi moich odbiorców pomagają mi podjąć decyzje, co do zawartości książki.
  2. Uczestnicz w cotygodniowych live’ach: w każdy poniedziałek o godzinie 21.00 będę się łączyć na żywo z odbiorcami na Instagramie, aby pokazać nad czym pracuję i ewentualnie skonsultować dany projekt. Po zakończeniu relację, będę udostępniać na IGTV oraz na Facebooku.

Mamy już za sobą pierwsze decyzje:

  1. Dostałem dużo wskazówek co do tematu książki.
  2. Wspólnie wybraliśmy wersję kolorystyczną nadruku na dzianinę, którą zaprojektowałem do książki.
  3. Dowiedziałem się że dla około 60% moich obserwatorów najcenniejsze w książce są detale i techniki krawieckie zastosowane w prostych projektach, z kolei około 40% obserwatorów bardziej ceni dopracowane projekty niż same techniki.
  4. Ustaliliśmy termin cotygodniowych transmisji na żywo.

Przed nami live na Instagramie w najbliższy poniedziałek o 21.00 , podczas którego opowiem jaki mam pomysł na książkę i skonsultuję z czytelnikami wstępny konspekt.

Następnie przez dwa tygodnie będziemy głosować na konkretne modele, co do których nie mam stuprocentowej pewności, czy opisywać je w książce.

Aż wreszcie z początkiem kwietnia rozpocznę szycie i zdjęcia, a wtedy zapraszam Cię na relacje zza kulis tworzenia każdego rozdziału.

Zapowiada się masa roboty, ale też masa spotkań online. Już się nie mogę doczekać! Dołączysz?