DOUSA – tutoriale w gratisie

We współpracy z firmą DOUSA (klik) przygotowałem dwie serie filmowych tutoriali, które są dodawane jako gratis do zakupu każdej maszyny do szycia na stronie maszynydousa.pl.

Pierwszą jesienną serię odpaliliśmy w minionym roku, teraz do gratisów dołącza druga płyta z letnią kolekcją. Zdjęcia projektów z każdej serii znajdziecie w tym poście.

Jak się pewnie domyślacie ten post jest częścią zadania, za którego realizację dostałem wynagrodzenie. Od tej pory, jeśli treści na moim blogu powstaną w wyniku takiej współpracy, będę was o tym informować na wstępie.

DOUSA


Z Dawidem i Jackiem Wojasiewiczami, którzy prowadzą firmę DOUSA poznałem się podczas mojego warsztatowego tournee po Polsce (klik). Zapewnili mi oni wsparcie merytoryczne i techniczne podczas warsztatów we Wrocławiu, który jest siedzibą ich marki. No i jak to zwykle bywa, kiedy spotkają się kreatywni i przedsiębiorczy ludzie, przy wieczornym piwku wpadliśmy na pomysł stworzenia czegoś razem.

Kiedy następnego dnia Dawid pokazał mi zaplecze ich królestwa oszalałem! Tylu maszyn i akcesoriów do szycia w jednym miejscu nie widziałem nigdy. Co chwilę chwytałem kolejny gadżet i pytałem “a to do czego?”, “a tym co się robi?”. Byłem jak dzieciak w sklepie z zabawkami. Buszując w tym krawieckim raju trafiłem na przemysłowe maszyny, które notabene dziś stoją już w mojej pracowni. Dowiedziałem się masę nowych rzeczy. To mnie ostatecznie przekonało, że warto rozpocząć współpracę.

Panowie oprócz sklepu prowadzą też serwis maszyn, a co za tym idzie, znają wnętrzności każdej maszyny do szycia, jaka pojawiła się na polskim rynku (i nie tylko). Nie są związani z żadną marką na wyłączność, dlatego potrafią bezstronnie doradzić optymalny model z oferty wszystkich marek maszyn. To obudziło moje zaufanie, tym bardziej, że to co usłyszałem o znanych mi modelach, pokrywało się z moimi obserwacjami.

Kiedy opublikowałem zdjęcie z moimi nowymi maszynami, w komentarzach posypały się komplementy pod kątem Jacka i Dawida, bo jak się okazuje, mają dużą grupę wiernych i zadowolonych klientów, do której dołączyłem. Zatem jeśli myślicie o zakupie maszyny, albo chcecie doposażyć swoją pracownię to z ręką na sercu polecam wam Dousę (klik), bo sam będę wracać do nich po kolejne sprzęty.

A teraz więcej o samych tutorialach :)


KOLEKCJA LETNIA


Tutoriale możecie zdobyć kupując maszynę do szycia na stronie maszynydousa.pl – w gratisie dostaniecie płytę DVD a na niej:

  • instrukcję konstruowania podstawowej formy t-shirta na swoje wymiary;
  • instrukcję przemodelowania tej formy w wykrój sukienki plażowej z dołem na bazie koła (to ta różowa);
  • instrukcję przemodelowania tej formy w ołówkową sukienkę na ramiączkach z zaszewkami i falbaną (zdjęcia niżej);
  • e-formę na torbę plażową;
  • e-formę na plecak łezkę;
  • no i oczywiście cztery filmy z instrukcją szycia każdej z tych rzeczy!

Także jeśli się zastanawiacie, gdzie kupić nową maszynkę to odpowiedzią jest DOUSA

Moją muzą była niezastąpiona Elżunia z me2u.pl (klik).  Jeśli ktoś w Krakowie chce się wybrać na kurs szycia to koniecznie wbijajcie do Elki! Ruszyła właśnie ze swoją małą pracownią Inwencja Twórcza (klik), gdzie kursy szycia to nie tylko edukacja ale głównie wesołe i kreatywne spotkanie z ludźmi i tą energetyczną kobitką.

Zdjęcia zrobiła Renia Kucko i wielkie dzięki Reniu za te cudne wakacyjne ujęcia. Od razu chce mi się szyć, kiedy na to patrzę! A jeszcze bardziej wskoczyć do wody ;)

Materiały na sukienki, czyli seledynowe płótno lniane, zwiewną i cieniutką satynę wiskozową w kolorze MAGENTY oraz dżersej w pasy, wygrzebałem ze swoich zasobów, które wreszcie topnieją, bo chyba już od roku nie kupiłem nic nowego – YEAH!

Natomiast papier wodoodporny, ekoskórę i wszystkie dodatki do torby i plecaka dostałem jak zawsze od Karoli i Agi z TkaninyKaroliny.pl Boziu! My już chyba tak trzeci rok działamy razem (love!).


KOLEKCJA JESIENNA


Przygotowałem dwa zestawy: miejski i elegancki. Każdy zestaw składa się prostej torby, idealnej dla początkujących fanów szycia, oraz z ubrania dla tych, którzy szukają większych, krawieckich wyzwań. Na powyższych zdjęciach widzicie zestaw miejski, składający się z:

  • Torby uszytej z nubuku w kolorze magenty, który razem ze wszystkimi akcesoriami dostarczyły TKANINYKAROLINY.PL (klik).
  • Oversize’owej parki uszytej z cienkiej, miętej alcantary, którą obszerniej zaprezentuję w przyszłości.

Zdjęcia pochodzą z sesji, którą zrobiliśmy dwa tygodnie temu w Warszawie, a ich autorami są dwie fotografki:

Na poniższych zobaczycie zdjęciach zapowiedzi zestawu eleganckiego, czyli:

  • Ołówkowej sukienki z szalowym kapturem, zaszewkami i rozporkiem, uszytej z dzianiny welurowej.
  • Prostej torby uszytej ze złotej ekoskóry.

Więcej zdjęć opublikuję w mediach społecznościowych już niebawem. Mam nadzieję, że to co zobaczyliście i przeczytaliście, jest dla was wystarczającą zachętą do tego, aby kolejne maszynowe zakupy zrealizować na stronie maszynydousa.pl.

No i oczywiście zachęcam Was do zajrzenia do moich poradników (jeśli są tu jeszcze tacy, którzy tego nie uczynili :D).