Torba ze starych jeansów i koszuli DIY

 

Późnym latem minionego roku zostałem zaproszony do poprowadzenia warsztatów szycia podczas targów EKOKREATYWNA WARSZAWA. Wymyśliłem wtedy, że będziemy przerabiać stare dżinsy i koszule na torby. Pomysł spodobał się wielu z Was, dlatego razem z Brotherem postanowiliśmy przygotować tutorial DIY w cyklu Toreb Szycie (klik)

Taki recycling to szycie na kompletnym luzie.  Używamy starych ubrań, prawdopodobnie już zdrowo znoszonych, a co za tym idzie zdefasonowanych, więc nie ma sensu spinać się i tworzyć tego w duchu profesjonalnego krawiectwa. Polecam Wam raczej potraktować to jak zabawę i okazję do eksperymentów z własną kreatywnością. Korzystanie z gotowych ubrań daje niesamowite pole do popisu, jeśli chodzi o detale. Każde jeansy i koszula są inne i mają różne ciekawe elementy do wykorzystania, co zobaczycie na poniższych zdjęciach.  

 

 

Czarną torbę uszyłem nagrywając filmik i jest nieco mniej bogata w ozdoby niż jej niebieski prototyp przygotowany na targi (patrz niżej). Wtedy miałem więcej czasu i udało mi się wkomponować zdecydowanie więcej szczegółów. Niebieską podarowałem Elce Wasiluk z me2u.pl (klik), która jako pierwsza po publikacji zdjęć zainteresowała się losami tej torby. Natomiast czarna jest jeszcze do zgarnięcia :). Szczerze powiedziawszy ta nowa wersja kolorystyczna podoba mi się bardziej. Jeśli Tobie też wpadła w oko, oto co należy zrobić, aby ją wygrać:

 

KONKURS


Rozgrzejmy nasze szare komórki i pomyślmy, jak jeszcze można wykorzystać stare portki? Obejrzyj filmik (na dole posta), zobaczysz w nim jakie części nogawek i koszuli zostały niewykorzystane podczas szycia torby. Szukam najlepszego pomysłu na to, jak zutylizować te resztki (chodzi oczywiście o utylizację w sensie uszycia czegoś fajnego), ale docenie też pomysł na zuzycie całcyh portek :). Napisz swoje propozycje w komentarzu w jednym z tych miejsc:

  • pod tym postem,
  • pod zdjęciami torby na moim IG (klik) (zdjęcia pojawią się kilka godzin po publikacji tego posta).
  • pod zdjęciami torby moim FB (klik) (zdjęcia pojawią się kilka godzin po publikacji tego posta).
  • pod filmem na YT (klik)

Najciekawszy pomysł nagrodzę czarną wersją torby. Pomysły zbieram do końca stycznia. Wyniki ogłoszę jak zawsze w lutowym newsletterze, oraz w lutowym poście DIY na blogu (planowana data premiery 10 lutego) – będziemy szyć moją bluzę z akcji #wartośćszycia (klik)

 

 

FORMA i SZYCIE


Polecam korzystanie z damskich jeansów, męskie są zbyt duże i torba może być koślawa. Zwykle wysyłam e-formę w newsletterze (klik), jednak tym razem przerabiamy stare ubranie, więc to ono narzuci Wam formę – szczegóły zobaczycie w filmie. Zapraszam zatem na mój kanał YouTube a następnie do maszyn! Dawajcie ekologicznego czadu :)

Ps. Ach i przepraszam za dźwięk w pierwszych czterech minutach filmu. Zapomniałem wyjąć mikrofon z kieszeni więc jest, ekhm, dosyć średnio z dźwiękiem, ale i tak wszystko widać. Zdarza się – mnie ostatnio co filmik jakiś fuck-up się przytrafia, więc w sumie już przywykłem, mam nadzieję, że wy też :)

 

 

A na koniec, jak zawsze, zapraszam Was po więcej inspiracji do moich książek – kto jeszcze nie czytał ten nie wie, że sukienka z okładki książki “JAK SZYĆ …” (klik) też jest recyclingowym projektem, na który zużyłem 30 męskich koszul w paski. Nazwałem ją kryzysową kiecką, ale z zupełnie nieekologicznych względów, więcej o tym procesie przeczytacie w książkach ;P