Torba ze starych jeansów i koszuli DIY

Późnym latem minionego roku zostałem zaproszony do poprowadzenia warsztatów szycia podczas targów EKOKREATYWNA WARSZAWA. Wymyśliłem wtedy, że będziemy przerabiać stare dżinsy i koszule na torby. Pomysł spodobał się wielu z Was, dlatego razem z Brotherem postanowiliśmy przygotować tutorial DIY w cyklu Toreb Szycie.

Taki recycling to szycie na kompletnym luzie.  Używamy starych ubrań, prawdopodobnie już zdrowo znoszonych, a co za tym idzie zdefasonowanych, więc nie ma sensu spinać się i tworzyć tego w duchu profesjonalnego krawiectwa. Polecam Wam raczej potraktować to jak zabawę i okazję do eksperymentów z własną kreatywnością. Korzystanie z gotowych ubrań daje niesamowite pole do popisu, jeśli chodzi o detale. Każde jeansy i koszula są inne i mają różne ciekawe elementy do wykorzystania, co zobaczycie na poniższych zdjęciach.

Czarną torbę uszyłem nagrywając filmik i jest nieco mniej bogata w ozdoby niż jej niebieski prototyp przygotowany na targi (patrz niżej). Wtedy miałem więcej czasu i udało mi się wkomponować zdecydowanie więcej szczegółów. Niebieską podarowałem Elce Wasiluk z me2u.pl (klik), która jako pierwsza po publikacji zdjęć zainteresowała się losami tej torby. Natomiast czarna jest jeszcze do zgarnięcia :). 

FORMA i SZYCIE


Polecam korzystanie z damskich jeansów, męskie są zbyt duże i torba może być koślawa. Zwykle wysyłam e-formę w newsletterze (klik), jednak tym razem przerabiamy stare ubranie, więc to ono narzuci Wam formę – szczegóły zobaczycie w filmie. Zapraszam zatem na mój kanał YouTube a następnie do maszyn! Dawajcie ekologicznego czadu :)

Ps. Ach i przepraszam za dźwięk w pierwszych czterech minutach filmu. Zapomniałem wyjąć mikrofon z kieszeni więc jest, ekhm, dosyć średnio z dźwiękiem, ale i tak wszystko widać. Zdarza się – mnie ostatnio co filmik jakiś fuck-up się przytrafia, więc w sumie już przywykłem, mam nadzieję, że wy też :)

A na koniec, jak zawsze, zapraszam Was po więcej inspiracji do moich książek – kto jeszcze nie czytał ten nie wie, że sukienka z okładki książki „JAK SZYĆ …” (klik) też jest recyclingowym projektem, na który zużyłem 30 męskich koszul w paski. Nazwałem ją kryzysową kiecką, ale z zupełnie nieekologicznych względów, więcej o tym procesie przeczytacie w książkach ;P

O szyciu prosto, kreatywnie i modnie  to poradnik dla początkujących. Omawiam w nim projektowanie i szycie damskich ubrań z dzianiny.

Jak szyć spódnice i sukienki  to książka o modelowaniu i szyciu damskich ubrań z tkanin. Pozycja dobra dla osób, które już miały kontakt z maszyną.

SzyjeMY torebki i akcesoria  to trzeci tom o szyciu akcesoriów home decor i torebek – idealna pomoc na początek przygody z szyciem.

Chce się szyć. Dzianiny to moje najnowsze dzieło o szyciu garderoby kapsułowej z dzianin w wersji damskie i męskiej – wreszcie coś dla mężczyzn!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.