KSIĄŻKA O SZYCIU WYDANIE I

AAAAAAHAHAHahahahah!! khe, khe, ekhm, no tak radocha, ekscytacja i koszmarne napięcie to emocje jakie od kilku dni towarzyszą mi nieprzerwanie. Po 4 miesiącach bardzo intensywnej pracy moje małe, kochane cudeńko trafia do sprzedaży. Proszę bądźcie dla niego dobrzy! Serio oddaję w wasze ręce kawałek mojego serca, który wlałem w tę książkę. Oczywiście przede wszystkim zawarłem w niej wiedzę i pomysły stworzone na podstawie moich obserwacji i doświadczeń, podsumowując niemal 3 lata prowadzenia kursów szycia i tego bloga.  Jednak kiedy robi się coś co cię niesamowicie kręci i cieszy, to serce i radość zawierasz w tym mimochodem. Mam nadzieję, że czytając to poczujecie.

Edit: Kiedy pisałem ten post kompletnie się nie spodziewałem, że kilka lat później będę miał na swoim koncie aż cztery książki. O szyciu doczekało się nawet drugiego wzbogaconego wydania:

O szyciu prosto, kreatywnie i modnie  to poradnik dla początkujących. Omawiam w nim projektowanie i szycie damskich ubrań z dzianiny.

Jak szyć spódnice i sukienki  to książka o modelowaniu i szyciu damskich ubrań z tkanin. Pozycja dobra dla osób, które już miały kontakt z maszyną.

SzyjeMY torebki i akcesoria  to trzeci tom o szyciu akcesoriów home decor i torebek – idealna pomoc na początek przygody z szyciem.

Chce się szyć. Dzianiny to moje najnowsze dzieło o szyciu garderoby kapsułowej z dzianin w wersji damskie i męskiej – wreszcie coś dla mężczyzn!

Zatem do wyboru do koloru – wypróbuj temat, który Cię najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię bakcylem szycia

 NIECH ISKRY LECĄ SPOD IGŁY!

A teraz oficjalny opis:

Książkę napisałem z myślą o tych, którzy szukają dla siebie kreatywnego hobby. Nie musisz nic umieć, ponieważ zaczniemy od podstaw. Chcę cię zachęcić do zabawy i eksperymentowania z maszyną do szycia, materiałami, farbami i wszystkim, co może się przydać podczas tworzenia ubrań. Krok po kroku przeprowadzę cię przez ten fascynujący proces. Zobaczysz, że naprawdę jest to proste! Jeśli choć trochę pociąga cię rękodzieło, szycie i projektowanie, to nie ma znaczenia, na jakim etapie swojej przygody jesteś. Zapraszam!

W książce znajdziesz:

 • informacje o niezbędnych narzędziach, w które warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem przygody z szyciem;
 • podstawowe wiadomości na temat materiałów;
 • informacje i rady przydatne przy wyborze maszyny do szycia;
 • zestaw 14 zadań, które pomogą ci rozwinąć swoje umiejętności od zera do poziomu pozwalającego na uszycie skomplikowanej bluzy. Wykonując zadania, nauczysz się nie tylko szyć, ale także:
  • zdejmować miarę,
  • przygotowywać wykroje,
  • robić nadruki i aplikacje,
  • farbować ubrania.

Projekty z książki układają się w spójną kolekcję, w której każda pozycja wprowadza nową wiedzę i pomaga rozwijać kolejne umiejętności. Zaczynam od tego jak prowadzić materiał pod igłą, poprzez szycie tkaniny, szycie dzianiny zygzakiem i owerlokiem, szycie rękawów zwykłych i raglanowych, kapturów, kieszonek, mankietów, ścigaczy, golfów i odszycia do tego jak samemu nabijać napy i oczka.

Zamiast zalewać cię masą informacji na początek, stawiam na naukę przez doświadczenie, dlatego każdy rozdział to kolejny mały krok. Chcę zarazić cię pasją i dać poczucie, że jesteś wystarczająco uzdolniona aby szyć. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji pod tym LINKIEM znajdziesz dokładny opis zawartości każdego rozdziału. Klikając w poniższe zdjęcia otworzysz galerię, w której możesz obejrzeć całą kolekcję – w książce opisuję góry. Na potrzeby sesji zdjęciowej dobrałem do nich spódnice i sukienki z bloga – a już niebawem, jeszcze przed premierą książki, pojawią się tutoriale o tym jak odbić formę od swoich ulubionych spodni, jak uszyć szorty oraz długie spodnie (te niebieskie i te w kwiatki). Udanej zabawy!