Książka o szyciu się pisze, zdjęcia się robią!

 

jan-lesniak-copyright

 

No i stało się. Piszę w końcu książkę. Na blogu cisza, ale za kulisami praca wre! Już niebawem do księgarni trafi moja książka o szyciu – przygotowałem kolorową kolekcję i oczywiście do każdej rzeczy będzie tutorial. Ponadto zacznę od samiusieńkich podstaw, tak więc książka będzie dobra dla każdego, początkującego jak i już szyjącego. Bliżej terminu publikacji na pewno dokładniej napiszę o całym pomyśle. Ponieważ jestem bardzo zadowolony z koncepcji, którą realizuję w tej książce właśnie. To będzie świetny kurs dla tych, którzy do Warszawy mają zbyt daleko i na moje warsztaty nie mogą wpaść.

Dziś będzie króciutko – chcę się z wami podzielić niesamowitą energią, która wokół tej książki krąży.

Najpierw była masa projektowania, wybierania, szukania i dopracowywania projektów i koncepcji tutriali.

Potem masa negocjacji z wydawnictwem. Co zaowocowało wielką ekscytacąa i równie wielkim strachem.

Aż w końcu, kompletne wyłączenie z życia – zawiesiłem działalność i kursy, aby na dwa miesiące zaszyć się w pracowni szyjąc i fotografując. Pomagało mi 2 znajomych fotografów i grafik, aby przygotować piękne kolorowe zdjęcia.

Kiedy skończyłem szyć i opracowaliśmy komplet zdjęć do instrukcji, przyszła pora na kolejny etap:  sesja zdjęciowa z modelkami.

Moimi muzami były Ewka, Ikuko i Laura – wszystkie znacie z Bloga. Z Ikuko stworzyliśmy wspólnie już jeden cykl tutoriali. Laura nam wtedy pozowała do zdjęć i tak właśnie się poznaliśmy. Natomiast Ewkę znacie z tvn’owych filmików i tutorialu o sukience V-neck (uwielbiam ją ;P). I to własnie na tej sesji dotarło do mnie, ile serca i radości wpakowałem w kolekcję i książkę – ubrania po raz pierwszy zobaczyli inni ludzie i widziałem, że zapalały uśmiech na twarzach – YEAH!!

To jest mój cel. Chcę, aby każdy kto weźmie tę książkę do ręki poczuł odrobinę radości, ekscytacji i oddechu. Mam nadzieję, że dla niejednej osoby stanie się ona inspiracją, do rozpoczęcia przygody z kreatywnym hobby, jakim jest szycie i projektowanie własnych ubrań. Sami zobaczcie, na sesji było wesoło i energetycznie.

Zdjęcia robiła Kamila FOTOGRAFKA.PL  – to ta za Laurą ;)

Asystował jej Kosa (to ten drugi facet, oprócz mnie, na poniższym zdjęciu) i on jest autorem większości zdjęć w tym poście.

Makijażem zajęła się Ula Balińska, która zawsze pracuje w teamie z Kamilą (na zdjęciu to ta między Kamila a Ewcią).

Fryzury są dziełem Moniki, którą znacie już z tutorialu o wdzianku z Ddtvn. Monika skończyła u mnie pełny kurs kroju i szycia. Po czym postanowiła praktykować w mojej pracowni – właśnie pracuje nad swoim pierwszym tutorialem, więc niebawem poznacie ją lepiej – radocha i duma, no! A Monika jest świetna w stylizowaniu, pomogła mi wybrać zestawy do zdjęć i wprowadziła do tego niesamowicie dużo świeżości i dla mnie zaskakujących połączeń.  (Monika to ta zupełnie na prawo).

Bardzo pomogły mi tez Iza i Ksenia z Pomady, Warszawskiego schowroomu, w ostatniej niemal chwili organizując buty na sesję!

Kiedy emocje po zdjęciach opadły, wziąłem się za pisanie i w trakcie tego etapu właśnie jestem. Słuchajcie, z każdym rozdziałem stres i strach, które czułem na początku, zastępuje radość i coraz większa ekscytacja. Książka powolutku nabiera kształtów i coraz bardziej wierzę, że jest ZAJEBISTA! ha! Dziś gadałem z Markiem, moim Manago i przyznałem mu się, że bardzo, bardzo wierzę w tę akcję i zaczynam widzieć, że książka na prawdę będzie super. Na co usłyszałem ” no przecież ja od samego początku wiedziałem, że będzie super, ech weź Leśniak …” – no powiem wam, że jest niesamowitym uczuciem, mieć kogoś, kto tak w ciebie wierzy, jak mój menadżer :) Dzięki Matysiaczku kochany!! :)

To ja spadam i nie piszę więcej, musi zostać zapał pisarski na dzisiejsze rozdziały. Kiedy skończę, opublikuję dłuuugi post o tym, o co chodzi w książce i co dokładnie w niej znajdziecie.

Ach, i zapomniałbym – te porteczki w kwiatki, które ma na sobie Ewcia, to będzie następny tutorial, zdjęcia już są! Hie hie, muszę tylko skończyć pisać rozdziały, potem odchorować i pewnie w okolicach końca września wrócę do aktywności tutrialowej. Na pierwszy rzut pójdą te dresy właśnie!! Wreszcie spodnie!!

Trzymajcie się i trzymajcie kciuki za moje pisanie!! No oczywiście w przerwach, od waszego szycia ;P

 

00

 

Edit: Kiedy pisałem tego posta kompletnie się nie spodziewałem, że trzy lata później będę miał na swoim koncie aż trzy książki:

“O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie” – w moim pierwszym poradniku omawiam konstruowanie i szycie prostych ubrań z dzianiny.

“Jak szyć spódnice i sukienki” – w kontynuacji rozgryzamy wspólnie modelowanie i szycie ubrań z tkanin. 

“SzyjeMY torebki i akcesoria” – a w najnowszej książce na warsztat wziąłem dodatki home decor, torby i plecaki. 

Zatem do wyboru do koloru – wypróbuj temat, który Cię najbardziej interesuje. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię bakcylem szycia

 NIECH ISKRY LECĄ SPOD IGŁY!

 

 

01

 

02 makeupy-3

 

03 makeupy-1

 

04 makeupy-2

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10 telefony

 

11