PNŚ: Siedzisko wypchane ścinkami DIY

.

Dzieńdoberek! Nadrabiam zaległości na blogu, więc posty pojawiają się z większą częstotliwością.

Jakiś czas temu byłem gościem Pytania Na Śniadanie i pokazałem jak szyć siedzisko. Jak to zwykle w TV śniadaniowej bywa, czasu było mało a pogaduchy i śmichy-chichy z prowadzącymi go dodatkowo skróciły, stąd instrukcja mogła być niejasna. Dlatego (jak zazwyczaj) nagrałem filmik, w którym dokładnie omawiam szycie tego pufa. Zobaczysz go powyżej lub na moim kanale YouTube Pracownia Jan Leśniak.

Jeśli zastanawiasz się co zrobić ze ścinkami krawieckimi lub starymi ubraniami, to taki mebel jest odpowiedzią. Szycie jest banalne i w dodatku obejdzie się bez wykroju, a na wypełnienie polecam użycie ścinków krawieckich, ewentualnie zmieszanych z kulką silikonową, lub pociętych starych ubrań.

Jak poszła wizyta w PNŚ możecie zobaczyć w poniższym filmiku. To nie moje ostatnie szycie w śniadaniówce. W minioną środę odwiedziłem Dzień Dobry TVN i pokazałem jak uszyć parawan na plażę, a kilka tygodni wcześniej szyliśmy hamak. Nie zamierzam na tym poprzestać, ale o tym napiszę osobnego posta niebawem ;).

.

.

Taki puf to idealne miejsce do kontemplowania „literatury” … no … powiedzmy … na przykład mojej najnowszej książki 😂

.


Więcej inspiracji do uszycia znajdziesz w moich książkach:

O szyciu prosto, kreatywnie i modnie  to poradnik dla początkujących. Omawiam w nim projektowanie i szycie damskich ubrań z dzianiny.

Jak szyć spódnice i sukienki  to książka o modelowaniu i szyciu damskich ubrań z tkanin. Pozycja dobra dla osób, które już miały kontakt z maszyną.

SzyjeMY torebki i akcesoria  to trzeci tom o szyciu akcesoriów home decor i torebek – idealna pomoc na początek przygody z szyciem.

Chce się szyć. Dzianiny to moje najnowsze dzieło o szyciu garderoby kapsułowej z dzianin w wersji damskie i męskiej – wreszcie coś dla mężczyzn!