WARSZTATY SZYCIA KIMONA


Chcesz się dowiedzieć jak uszyć kimono?

Jeśli tak, to mam dobre wieści: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zaprosiło mnie do poprowadzenia warsztatów szycia kimona. Jest to wydarzenie towarzyszące szóstej wystawie kimon.


Wystawa: Kimono. Nieprzebrane inspiracje.

Tym razem Manggha prezentuje kimona z perspektywy mody. Oprócz oryginalnych japońskich, historycznych strojów, prezentowane są też kimona stworzone przez polskich projektantów specjalnie na tę okazję. Ja jestem zachwycony wystawą, która jest zaprojektowana tak, że działa na wiele zmysłów… nic więcej nie mówię, po prostu musicie odwiedzić Muzeum Manggha w najbliższych miesiącach i koniecznie doświadczyć tego na własnej skórze. A tutaj maleńki podgląd, na zachętę, tradycja vs nowoczesność.


Warsztaty szycia i zdobienia kimona

Kiedy dostałem zaproszenie do poprowadzenia tych warsztatów, pierwszym ruchem był telefon do Janome z propozycją współpracy, chciałem żebyśmy mogli szyć na najlepszym japońskim sprzęcie. Udało się!

Znów łączymy siły z Janome Polska i 21-22 stycznia 2023 organizujemy szycie kimon w Muzeum Manggha. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w opisie wydarzenia na Facebboku (klik). Nastaw się na dobrze spędzony czas w ciekawym gronie. Nie bawimy się w perfekcjonistyczne warsztaty krawieckie, to raczej spotkanie dla hobbystów, podczas którego na luzie skroimy, uszyjemy i ozdobimy krótkie damskie kimona, jak to na poniższym zdjęciu.

Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji Maszynę wielofunkcyjną i zestaw narzędzi oraz 2mb lekkiej bawełnianej tkaniny, z której uszyte jest kimono ze zdjęć. Do zdobień przygotuję zestaw 10 stempli z motywami japońskimi, ale otwieram pole do popisu dla wszystkich kreatywnych. Będzie możliwość tworzenia recyclingowych akcentów z męskich koszul a nawet malowania na tkaninnie, jeśli ktoś będzie się czuł na siłach. Wszyscy uczestnicy dostaną wykrój w rozmiarze 36/38 – ale spokojna głowa ja w to kimono się mieszczę.

Podczas warsztatów, oprócz dobrej zabawy, chcę wam przybliżyć zasady szycia krótkiego kimona bez podszewki, omówię też jak powiększać formę, no i chcę was zarazić moją miłością do stemplowania. Szykuje się naprawdę ciekawy weekend, w dodatku wszyscy uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzania wszystkich wystaw w Muzeum.

Na trzy pierwsze osoby, które się zapiszą, czekają moje książki z dedykacją („Chce się szyć” lub „SzyjeMY torebki i akcesoria”). Informacje o cenie i zapisach znajdziecie w opisie wydarzenia (klik w poniższe zdjęcie). To co? Szyjemy kimono?

Do zobaczenia na żywo przy maszynach!


A kto na warsztaty się nie wybiera temu polecam moje książki, jako źródło wiedzy i dobrej zabawy :D